Bir programın görünüşü önemlidir, katılıyoruz fakat. En önemlisi hızdır, biz siz değerli müşterilerimize görsel açıdan %100 memnuniyet, hız açısından %100 memnuniyeti garantiliyoruz. Kodlama esnasında MVC – OPP işlerimizi halletmekteyiz.

“OPP” Nesne Yönelimli Programlama – (Object Oriented Programming) NEDİR?

(Sınıflar) Yazacağımız programlarda sadece objeler vardır. Bu objeler, veri alışverişi yaparak, birbirleriyle haberleşirler.

(Nesneler) OOP de objeler sınıflardan üretilir. Objeler, sınıfların aksine canlıdır ve kimlikleri vardır.

(Metodlar) Bir objenin dışarıya açılan yoludur. Bir objenin içinde ne oldugu, objenin nasıl çalıştığı dışarıdan görünmez. Objenin sahip oldugu bir özellikleri vardır.

Sağladığı avantajlardan dolayı, OOP(Object Oriented Programming) günümüzde geniş çaplı yazılım projelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

MVC Nedir? 

Adını aldığı Model – View – Controller katmanlarıyla çalışan bir mimari yapı. Bu yapıda controller, veriler (model) ve kullanıcı arayüzü (view) katmanları birbirini etkilemeden düzenlenir.

Görsel açıdan ise Dev Express Tool’ları yardımıyla işlerimizi hallediyoruz. MVC ile WinForms arasında avantajlar ve dezavantajlara bakarsanız doğal olarak MVCnin üstünlüğünü görürsünüz.